Warsztaty

Flamenco i taniec orientalny dla seniorów

Od kwietnia rozpoczynamy nowy cykl zajęć. We środy zapraszamy na poranne zajęcia flamenco i tańca orientalnego dla seniorów (55+, ale nie tylko):

Koszt uczestnictwa w cyklu (10 zajęć) jednej grupy: 150 złotych.

Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach flamenco dwa razy w tygodniu - szczegółowy grafik wszystkich zajęć w dziale zajęcia.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

Uwaga: 23 kwietnia nie ma zajęć!

Warsztaty gry na cajonie, teoria i palmas

Zajęcia z teorii flamenco i palmas (klaskania) odbywają się zwykle raz w miesiącu, w poniedziałki lub we środy. Oprócz klaskania do muzyki ćwiczymy klaskanie przydatne w tańcu, rozpoznawanie rytmów i form (palos) flamenco.

Spotkania grupy warsztatowej z gry na cajonie są zwykle w piątki (raz w miesiącu) i trwają 60 min. W ramach warsztatów są też półgodzinne zajęcia z palmas.

Szczegóły dotyczące terminów i opłat oraz inne bieżące informacje tutaj.

Sevillanas dla wszystkich (i nie tylko)

Serdecznie zapraszamy wszystkich (i nie tylko) na nowy cykl warsztatowy. W tej edycji proponujemy naukę tańca sevillanas. Jest to jedna z najbardziej popularnych form flamenco, od której często rozpoczyna się naukę. Tradycyjnie sevillanas tańczy się w parach, ale można je wykonywać solo, z rekwizytami (np. wachlarz, chusta), a także w grupie.

Choć kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, to zapraszamy też te osoby, które chciałyby sevillanas powtórzyć/utrwalić/przypomnieć sobie etc. Jako wstęp do kursu polecamy oglądnąć film pt. „Sevillanas” w reżyserii Carlosa Saury.

Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki godz. 17:00–18:00. Pierwsze zajęcia 14 listopada 2011 r.

Opłaty:

Zajęcia prowadzi Piotr Olczykowski. Informacje i rezerwacje miejsc: almoraima@interia.pl

Taniec z mantonem — warsztaty cykliczne od marca 2013 r.

Od marca rozpoczynamy nowy cykl warsztatowy. W programie: kontynuacja solea de manton oraz solea por buleria.

Zajęcia będą się odbywać w soboty, w godz. 13:30–15:00.

Bata de cola

Warsztaty z techniki tańca w sukni z trenem (bata de cola). Zajęcia prowadzi Nadia Mazur (www.nadiamazur.com).

Zobacz cały grafik zajęć.

Kastaniety dla początkujących

Kurs gry na kastanietach przeznaczony jest głównie dla osób, które uczestniczą w kursach tańca flamenco — najlepiej po jednym semestrze nauki. Jest również możliwość chodzenia na zajęcia z samej gry na kastanietach.

Podczas lekcji oprócz techniki gry ćwiczy się ułożenie rąk do tańca, czyli wstęp do tańca z kastanietami, natomiast kroki poznaje się na zajęciach tanecznych. Bazuje się zatem na zdobytych wcześniej umiejętnościach.

Zajęcia (zob. w dziale Zajęcia — Flamenco):

Szczegółowy opis tutaj.

Zapisy na ten kurs — bezpośrednio u nauczyciela prowadzącego zajęcia, tel. 607 076 931.

Flamenco dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na zajęcia nowej grupy — Almoraimki!

Zajęcia odbywać się będą w czwartki od godz. 17:20 do 18:20.

W programie: nauka rytmiki, ćwiczenia z muzyką na żywo, nauka podstaw tańca flamenco — krótkich choreografii na występy. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, pomagają wyćwiczyć poczucie rytmu i koordynację ruchową. Na koniec semestru przewidywany jest występ w prawdziwych strojach do flamenco! Zajęcia grupy średniozaawansowanej odbywają się w Centrum Kultury im. św. Jadwigi przy ul. Krowoderskich Zuchów 60 w Krakowie. Grupę prowadzi Anna Weremczuk.

W minionym okresie odbyły się:

2010

2009

2008

2007